سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با صدور بیانیه‌ای از مسوولان، مربیان و رسانه‌های ورزشی خواست تا تیم تحت رهبری اش را تا رقابتهای جام ملتهای آسیا حمایت كنند. قطبی در پایان این بیانیه خبر از جدایی اش از تیم ملی فوتبال پس از جام ملتهای آسیا داده است.

به گزارش مهر، افشین قطبی عصر امروز چهارشنبه با صدور بیانیه ای، خطاب به مسوولان، هواداران و رسانه‌های كشور نوشت: « درهفته‌های اخیر مجدداً حرف و حدیث‌های جدیدی پیرامون تیم ملی فوتبال در جامعه مطرح گردید كه بنظر من تكرار یك داستان قدیمی است. هر زمان كه تیم ملی فوتبال در آرامش قرار گرفته و به روزهای حساس و بازیهای رسمی نزدیك شده است، اینگونه بحث‌ها مطرح و باعث از بین رفتن آرامش تیم می‌گردد.

امروز كه كمتر از هفتاد روز به آغاز بازیهای جام ملتهای آسیا مانده، غرور ملی حكم می‌كند كه همگی یكدل و یكصدا و از صمیم قلب بخواهیم و بكوشیم كه تیم ملی فوتبال ایران درآسیا موفق شود. زیرا موفقیت این تیم متعلق به یك شخص نیست.

این موفقیت متعلق به همه ایرانیان است اگر با نگاهی كارشناسانه بازیهای تیم ملی فوتبال بررسی شود، متوجه خواهید شد كه درطول یكسال اخیر در نحوه بازی این تیم تحول ایجاد شده است كه برای ایجاد این تحول لازم بوده است به روش‌های روز جهانی توجه شود. پایه‌هایی در روند بازی تیم ملی فوتبال بوجود آمده است كه می‌تواند آغاز شكوفایی بیشتر تیم ملی باشد. امروز تیم ملی فوتبال ایران هویت خود را پیدا نموده است.»

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در ادامه بیانیه اش آورده است:« تیم ملی با سازماندهی، سرعت بخشیدن در طول بازی، انگیزه و اجرای تاكتیكهای مختلف، فوتبال قابل قبولی را به نمایش می‌گذارد. در تیم ملی فوتبال امروز كادر فنی، تداركات، گروه پزشكی و بازیكنان و آنهایی كه این تیم را در بیرون زمین پشتیبانی می‌نمایند بصورت یك خانواده فكر می‌كنند. در این تیم هیچكس من نیست. همه ما هستند و این امر رمز موفقیت است. یقیناً این تیم بدون ضعف و ایراد نیست، هنوز مشكلات فنی مشاهده می‌شود مشكلاتی كه گریبانگیر فوتبال ایران است. امیدوارم كه درآینده نزدیك با انجام مسابقات واردوهای قبل از جام ملتها رفع گردد.

در طول سال گذشته سعی گردید انتخاب بازیكنان برای بازی در تیم ملی با معیارهای خاص صورت پذیرد. از اهم این معیارها می‌توان عشق به پیراهن ملی، توانمندی براساس ویژگی‌های بین‌المللی، شخصیت اجتماعی و..... اشاره نمود. امیدوار هستم كه این بازیكنان با جدیت و لیاقت خود، جام ملتهای آسیا را به مردم خوب وطن هدیه نمایند.»

در ادامه بیانیه افشین قطبی آمده است:« در شرایط كنونی با احتساب اردو قبل از جام ملتها فقط 60 روز به آغاز مسابقات داریم باید بیشتر به اصل هدف فكر می‌كنیم و همدل و همرنگ و با تمام سعی و كوشش بخواهیم كه آرزوی سی وچند ساله ملت خوبمان را جامعه عمل بپوشانیم. یقین بدانید كه این بازیكنان نشان داده اند كه لیاقت قهرمانی را دارند وایمان به پیروزی آنها دارم.

لازم می‌دانم از توجهات خاص و حمایت‌های بی دریغ آقای دكتر سعیدلو كه همیشه یار و یاور تیم‌های ملی فوتبال بوده و باعث رشد و ارتقاء ورزش ایران شده اند تشكر و قدردانی نمایم. عملكرد تیم ملی فوتبال ایران در یكسال گذشته بیانگر تلاش و رشد فوتبال ملی است كه به همت همه مسوولین فدراسیون فوتبال اعم از علی كفاشیان، مهدی تاج، مهدی محمد نبی و مسوولان لیگ برتر فوتبال، مربیان دلسوز و خستگی ناپذیر باشگاهها، بازیكنان فوتبال، صدا و سیما، مطبوعات و هواداران عزیز حاصل شده است.»

بعد از جام ملتها از تیم ملی کنار می‌روم

افشین قطبی در پایان بیانیه اش خبر از جدایی از تیم ملی بعد از جام ملتهای آسیا داده آورده است:«برای بعد از مسابقات جام ملتهای آسیا، با تعمق و تفكر بسیار و با بررسی كلیه مسائل بهتر دیدم كه فرد دیگری سكوی رهبری این تیم شایسته را بعهده گیرد لذا شفاهآً‌ موضوع را به اطلاع فدراسیون رساندم، ‌با آن امید كه حركت روبه جلوی ایجاد شده در تیم ملی روند خود را حفظ نماید. این فدراسیون فوتبال است كه باید به صلاح فوتبال فكر كند وقتی هدف اصلی سربلندی ایران است.»

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 5 آبان 1389    | توسط: Moballegh    | طبقه بندی: ورزشی،     |
نظرات()