فاصله شادی و غم برای اصغر فرهادی و دوستداران سینمای او تنها یك هفته طول كشید. وقتی خانه سینما در چهاردهمین جشن خود 6 تندیس را به فیلم اصغر فرهادی اختصاص داد ، مشتاقان سینمای فرهادی بی‌صبرانه در انتظار پایان فیلمبرداری تازه‌ترین اثر او یعنی «جدایی نادر از سیمین» بودند.

 انتظاری كه حالا در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است؛ چرا كه دیروز سایت هنرنیوز پایگاه اطلاع‌رسانی كه گفته می‌شود نزدیك به اداره كل نظارت و ارزشیابی سینماست، از لغو پروانه ساخت تازه‌ترین فیلم این فیلمساز خوش‌ذوق خبر داد.

این در حالی است كه اصغر فرهادی فیلمبرداری فیلم «جدایی نادر از سیمین» را از اوایل شهریور ماه در تهران آغاز كرده و حتی 20 درصد فیلمبرداری آن نیز به پایان رسیده است.

«جدایی نادر از سیمین» با بازی لیلا حاتمی، شهاب حسینی، پیمان معادی، ساره بیات، سارینا فرهادی، بابك كریمی، علی‌اصغر شهبازی، شیرین یزدان بخش و با حضور مریلا زارعی روایت می‌شود.

«جدایی نادر از سیمین» پنجمین فیلم اصغر فرهادی است. او با فیلم «درباره الی» توانسته بود خرس نقره‌ای جشنواره برلین (جایزه بهترین كارگردانی) را به ویترین افتخارات سینمای ایران اضافه كند.

این تنها افتخار این فیلمساز برای سینمای ایران نیست. اصغر فرهادی پیش از این با فیلم‌های «رقص در غبار» و «چهارشنبه سوری» نیز توانسته بود به جوایز قابل توجهی در جشنواره‌های جهانی دست پیدا كند.

به هر حال امیدواریم زمانی كه این خبر را می‌خوانید، این خبر تكذیب شده باشد تا دوستداران سینما همچنان منتظر تولید یك اثر خوب در بین انبوه آثار كمدی و سخیفی باشند كه این روز كه جدول اكران سینماها را پر كرده‌اند.

علی محزون 
جام‌جم

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1 مهر 1389    | توسط: Moballegh    | طبقه بندی: فرهنگی،     |
نظرات()