فیلم «طبقه سوم» ساخته بیژن میرباقری به جشنواره بین‌المللی فیلم «ورشو» لهستان راه پیدا كرد.


به گزارش ایسنا، برگزاركنندگان بیست‌وششمین جشنواره فیلم ورشو امروز فهرست فیلم‌های حاضر در این رویداد سینمایی را با حضور یك نماینده از سینمای ایران اعلام كردند.

فیلم «طبقه سوم» ساخته «بیژن میرباقری» كه فیلم‌نامه آن را نیز خودش نوشته است، یكی از آثار راه‌یافته به بخش بین‌الملل این جشنواره است. این فیلم با نقش‌آفرینی مهناز افشار، پگاه آهنگرانی و مهرداد ضیایی به معضلات جوانان پرداخته است.

امسال 15 فیلم در بخش رقابتی جشنواره فیلم ورشو برای كسب جایزه گرند پریكس به ارزش 25 هزار یورو رقابت خواهند كرد كه تنها نماینده قاره آسیا فیلم «طبقه سوم» است.

همچنین در بخش رقابتی فیلم‌های اول و دوم،‌ فیلم «پسر بابل» از عراق ساخته «محمد الدراجی» یكی از آثار سرشناس این جشنواره است. این فیلم كه نماینده سینمای عراق در هشتادوسومین دوره‌ جوایز اسكار است، پیش از این در جشنواره‌های برلین، ساندنس، كارلووی واری و ادینبورگ نمایش داشته است.

«پسر بابل» كه در جشنواره برلین موفق به كسب جایزه فیلم صلح و جایزه سازمان عفو بین‌الملل شد، داستان یك پسربچه 12 ساله كُرد است كه همراه مادربزرگ خود برای یافتن پدر گم‌شده‌اش كه در جنگ خلیج فارس حضور داشته، به شمال عراق سفر می‌كند.

بیست‌وششمین جشنواره فیلم ورشو روز هشتم اكتبر ـ 16 مهر ماه ـ با نمایش فیلم «لبه» ساخته «آلكسی اوچیتل» آغاز به‌كار خواهد كرد و تا 17 نوامبر ادامه خواهد داشت.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1 مهر 1389    | توسط: Moballegh    | طبقه بندی: فرهنگی،     |
نظرات()