معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت: حدود7000 نفر از نیروهای دولتی و 1100 نفر از نیروهای شركتی داوطلبانه از تهران منتقل شده‌اند.

به گزارش واحد مركزی خبر، لطف‌الله فروزنده در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: برنامه انتقال هر وزارتخانه‌ای مشخص و مقررشده است 40 درصد نیروهای آنها اعم از ستادی، نیروهای وابسته و موسسات پژوهشی به شهرستان‌ها منتقل شود.

وی افزود: تك‌تك وزارتخانه‌ها گزارش‌های خود را داده‌اند و ان‌شاء‌الله با برنامه‌ریزی به صورت مستمر، كار را پیش می‌بریم.

فروزنده گفت: دو رویكرد دیگر در دولت مطرح شد ؛ یكی این‌كه 20 درصد مشاغل به صورت دوركاری تا پایان سال 89 دستگاه‌ها روی آن برنامه‌ریزی كنند و دیگری این‌كه 20 درصد خدمات خود را الكترونیكی عرضه كنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌كه آیا انتقال كارمندان اجباری است یا خیر؟ چرا كه یكی از سازمان‌ها عملا به كارمندان خود گفته یا بروید یا استعفاء كنید، گفت: این سازمان چند روش را به كارمندان خود پیشنهاد كرده است؛ به این ترتیب كه برخی كاركنان به انتقال راضی شدند، برخی دیگر با دوركاری خدمات خود را عرضه می‌كنند كه البته این روش مربوط به مشاغلی است كه امكان دوركاری در آن باشد، برخی انتقال به دستگاه‌های دیگر را تقاضا كردند و برخی نیز هیچ یك از این روش‌ها را نپذیرفته‌اند و بازخریدی و بازنشستگی را پیگیری می‌كنند.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌كه آیا برای انتقال كارمندان زمان‌بندی هم كرده‌اید ، گفت: این كار را به عهده دستگاه‌ها گذاشته‌ایم و انتقال حتما باید با رضایت كارمندان باشد و به مشكلات آنها توجه شود.

فروزنده افزود: البته ما سقف زمانی را تا پایان مرداد در نظر گرفته بودیم، چون برداشت ما این بود كه اگر بتوانیم این كار را در تابستان و قبل از شروع سال تحصیلی انجام دهیم، راحت‌تر و بهتر است.

وی گفت: همه دستگاه‌های اجرایی كه ردیف بودجه داشته باشند، ملزم به اجرای این طرح هستند.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1 مهر 1389    | توسط: Moballegh    | طبقه بندی: اجتماعی،     |
نظرات()