کارآگاهان پلیس استان تهران قاتلی که سه تن را در دعوا برسر موادمخدر با شلیک گلوله به قتل رسانده بود، دستگیر شد.

به گزارش ایسنا ، سرهنگ عباس علیپورسرپرست پلیس آگاهی استان تهران با بیان اینكه ساعت 18بیست و هشتم آذر ماه سال گذشته شهروندی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفته و از وقوع سه فقره قتل در باغی در ماهدشت کرج خبر داد ، گفت: ماموران پس از حضور در محل حادثه با پیكرخون آلود سه تن مواجه شدند كه در اثر اصابت گلوله به قسمت‌های مختلف بدن دچار خونریزی شدید شده که دو نفر از آنها جان خود را از دست داده و یکی از آنها برای درمان به بیمارستان منتقل شد.

وی گفت: ماموران در بررسی صحنه جرم هیچ گونه آثاری از قاتل یا قاتلان به دست نیاورده و در بررسی‌های اولیه پی بردند یکی از مقتولان به نام «خان ابدال» صاحب باغ بوده و مقتول دیگر به نام «رحمان» به همراه مصدوم به نام «اسماعیل» به عنوان نگهبان در باغ زندگی می‌کردند.

علیپور افزود: ماموران در تحقیقات اولیه از خانواده «خان ابدال» دریافتند وی آخرین بار به همراه 93 میلیون تومان وجه نقد و تراول برای انجام معامله ملکی با خودرو 206 خود از منزل خارج و با شخصی به نام «اجاق علی» که از دوستان قدیمی وی بوده در محل وقوع حادثه قرار ملاقات داشته است.

وی گفت: در حین تحقیقات فرد مصدوم نیز بیست روز پس از بستری شدن در بیمارستان جان خود را از دست داد و کارآگاهان با احتمال اینکه قتل‌ها توسط «اجاق علی» صورت گرفته باشد، با انجام اقدامات اطلاعاتی محل سکونت وی را در کرمانشاه شناسایی و برای دستگیری وی اعزام شدند که مشخص شد وی منزل مسکونی خود را تخلیه و از محل متواری شده است.

سرپرست پلیس آگاهی استان تهران گفت: بنا به اظهارات برادر مظنون، مدتی قبل «اجاق علی» به خاطر معامله مواد مخدر با خان ابدال دستگیر و به زندان رفت و پس از آزادی قصد انتقام از مقتول را داشت که با طراحی نقشه‌ای مبنی بر اینکه قصد فروش موادمخدر زیادی را دارد مقتول را به باغ کشانده و پس از مشاهده وجه همراه مقتول، اورا با شلیک گلوله به قتل رسانده و سپس دو نگهبان باغ را برای عدم شناسایی خود توسط آن دو نفر به قتل رسانده و به همراه 93 میلیون تومان متواری شده است.

علیپور افزود : ماموران با اطمینان از اینکه قاتل «اجاق علی» است، اقدامات فنی و اطلاعاتی بسیاری را انجام داده و با رد یابی وی، محل اختفای متهم متواری را در شهرستان‌های سنندج و تبریز، کوهدشت و سرانجام در ایلام شناسایی و دربیست و نهم شهریور ماه وی را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

متهم به قتل دستگیر شده در بازجویی‌های اولیه به قتل خان ابدال و دو سرایدارش اعتراف کرد و انگیزه قتل را انتقام از خان ابدال و گرفتن پول از او خواند.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1 مهر 1389    | توسط: Moballegh    | طبقه بندی: حوادث،     |
نظرات()