دوئل، آخرین شناسایی، روزنه‌ای به بهشت، جاسم به جبهه می‌رود و كرانه‌های كبود فیلم‌هایی هستند كه با موضوع جنگ نمایش داده می‌شوند.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «آخرین شناسایی»، «دوئل»، «آتش»، «روزنه‌ای به بهشت»، «تا سرزمین شمالی (قسمت اول)»، «تا سرزمین شمالی(قسمت دوم)»، «فرشته سرخ»، «محافظین و مهاجمین»، «خاطرات یك جنایت»، «یك داستان كوتاه و چند داستان دیگر»، «ارباب كتاب‌ها»، «دسته گل آخر»، «جاسم به جبهه می‌رود» و «كرانه‌های كبود» پنجشنبه و جمعه 2 و 1مهرماه از شبكه‌های یك، دو، سه، چهار، تهران و قرآن پخش می‌شود.

 

*‌*‌*‌

شبكه یك

آخرین شناسایی ـ پنجشنبه ساعت 40‌/‌14

دوئل ـ پنجشنبه ساعت 22

آتش ـ جمعه ساعت 15‌/‌8

روزنه‌ای به بهشت ـ جمعه ساعت 16

به گزارش روابط عمومی سیما، فیلم سینمایی «آخرین شناسایی» به كارگردانی علی شاه حاتمی پنجشنبه ساعت 40/14 از شبكه یك سیما پخش می‌شود.

عده‌ای از بسیجیان تخریب چی بعد از باز كردن معبر بر انجام عملیات بر اثر بمباران به شهادت می‌رسند و از این میان تنها دو نفر می‌مانند تا كار را یكسره كنند. از طرفی حضور نیروها و تجمع آنها در یك نقطه باعث بیماری و فشار روانی بسیاری می‌شود. در همین حال 2 نفر از تخریب‌چی‌ها به خاك دشمن نفوذ می‌كنند و حوادث بسیاری را موجب می‌شوند و با به دست آوردن بی‌سیم موقعیت دشمن را كه برای یك عملیات بزرگ تدارك می‌بیند، به مركز فرماندهی نیروهای خودی اطلاع می‌دهند.

فرزین اژدری، پیمان شریعتی، غلامرضا علی اكبری و رضا ایرانمنش در فیلم سینمایی «آخرین شناسایی» بازی كرده‌اند.

*‌*‌*‌

فیلم سینمایی «دوئل» به كارگردانی و نویسندگی احمدرضا درویش هم پنجشنبه ساعت 22 از شبكه یك سیما پخش می‌شود.

زینال پس از بازگشت از اسارت خاطرات گذشته‌اش را مرور می‌كند. با شروع جنگ و آغاز حمله عراقی‌ها، او كه همسرش هانیه را ازدست داده به همراه یحیی یك گروه مقاومت محلی را سازماندهی می‌كند. پس از حمله بی‌امان هواپیماها به جمعیت آواره‌ای كه درصدد عزیمت از منطقه جنگی هستند و انفجار قطار و تخریب ایستگاه راه‌آهن، سلیمه از زینال قول می‌گیرد كه همسرش یحیی را سالم به او برگرداند.

پژمان بازغی، پریوش نظریه، انوشیروان ارجمند، پرویز پرستویی، هدیه تهرانی، كامبیز دیرباز، سعید راد، ابوالفضل شاه‌كرم، حسین سحرخیز، تورج فرامرزیان، رحمان باقریان، مهدی ساكی، وحید رهبانی، محمدرنجبر و علی مردانه در فیلم سینمایی «دوئل» بازی كرده‌اند.

*‌*‌*‌

فیلم سینمایی «آتش» به كارگردانی رائول دبلیو هیمریچ هم جمعه ساعت 15/8 از شبكه یك سیما پخش می‌شود.

فیل و ایو زوج جوان و هنرمندی هستند كه برای دریافت وام مسكن به بانك مراجعه می‌كنند. همزمان سرقتی از بانك صورت می‌گیرد و سارقان ایو را به گروگان می‌گیرند. فیل برای نجات جان همسرش مجبور به همكاری با آنها می‌شود. از طرفی یكی از سارقان قبل ازاین حوادث موبایل خود را با فیل عوض می‌كند. در گوشی او صدایی ضبط شده كه دستور انجام یك بمبگذاری را صادر كرده است.

فیلم سینمایی «آتش» محصول سال 2008 كشورهای آمریكا و آلمان است.

*‌*‌*‌

فیلم سینمایی «روزنه‌ای به بهشت» به كارگردانی و نویسندگی كاوه سجادی حسینی و تهیه‌كنندگی علیرضا رئیسیان هم جمعه ساعت 16 از شبكه یك سیما پخش می‌شود.

روستایی مرزی بین ایران و عراق در جنوب: علی پسركی 12 ساله كنار رودخانه دوچرخه‌ای پیدا می‌كند، او دوچرخه را به روستا می‌برد و آن را به كمك برادر بزرگش ایمان تعمیر می‌كند، علی با دوچرخه بازی می‌كند ایمان دوچرخه را از علی می‌گیرد تا خبر حمله عراقی‌ها را از پایین روستا به نیروهای ایرانی كه در مكان دیگری هستند برساند، علی دنبال ایمان می‌رود تا دوچرخه را پس بگیرد، در راه علی با یك جشن عروسی مواجه می‌شود كه از حمله عراقی‌ها بی‌خبرند، سپس علی در باغی دخترك لالی را می‌بیند او دخترك را فراری می‌دهد، عراقی‌ها دخترك و خانواده او را می‌كشند و علی فرار می‌كند او به روستایی می‌رسد كه در آنجا نیز همه كشته شده‌اند، علی به چشمه‌ای می‌رسد و چوپانی را می‌بیند، چوپان و علی به سمت نیروهای ایران می‌روند، زیرا در راه، ایمان مسیر را اشتباه رفته است.

سهیلا گلستانی، غلامرضا فرامرزیان، امیر عزیزی و رضا مسعودی در فیلم سینمایی «روزنه‌ای به بهشت» به ایفای نقش پرداختند.

*‌*‌*‌

شبكه 2

تا سرزمین شمالی 1 ـ پنجشنبه ساعت 45‌/‌23

تا سرزمین شمالی 2 ـ جمعه ساعت 30‌/‌17

شبكه دو

قسمت اول فیلم سینمایی «تا سرزمین شمالی» با بازی گوردون توتوسیس و تانتو كاردینال ساعت 45/23 از شبكه 3 سیما پخش می‌شود.

مهاجران اروپایی سال‌هاست كه سرزمین بومیان آمریكا را اشغال كرده‌اند. گسترش شهرنشینی و افزایش جمعیت مهاجران آنها را نسبت به زمین‌های پهناوری كه همچنان در اختیار بومیان سرخپوست منطقه است، حریص می‌كند. به دلیل ترس از درگیری، دولت سفیدپوست‌ها قاصدهایی را با وعده‌های اغوا كننده به سوی روسای قبایل مختلف گسیل می‌كند. ولی بومیان از پذیرش معامله یكجانبه‌ای كه سرزمین آنها را در قبال حقوقی ماهانه و چند خانه چوبی، از آنها می‌رباید، سر باز می‌زنند. بتدریج فشارهای نظامی و اقتصادی بیشتر می‌شود تا بومیان مجبور به مصالحه و فروش زمین‌های خود شوند. گیل كاردینال درسال 1998 فیلم سینمایی «تا سرزمین شمالی» محصول كشور كانادا را كارگردانی كرده است.

*‌*‌*‌

قسمت دوم فیلم سینمایی«تا سرزمین شمالی» جمعه ساعت30/17از شبكه 2 سیما پخش می‌شود.

*‌*‌*‌

شبكه سه

فرشته سرخ ـ پنجشنبه ساعت 20

محافظین و مهاجمین ـ جمعه ساعت 10 صبح

فیلم سینمایی «فرشته سرخ» پنجشنبه ساعت 20 از شبكه سه سیما پخش می‌شود.

داستان این فیلم درباره آلیس است كه با مراجعه به اداره پلیس به كارآگاه آنیتا استارو می‌گوید مادر او اكریسنیس، پرستار او سونیا را شكنجه داده و به قتل رسانده است. آنیتا حرف آلیس را باور كرده و تحقیقات خود را برای اثبات این موضوع شروع می‌كند، اما مادر آلیس كه از بانفوذترین و ثروتمندترین تبهكاران كشور است منكر این موضوع می‌شود. آلیس كه می‌بیند پلیس تصمیم دارد، او را نزد مادرش باز گرداند چاره‌ای جز فرار نمی‌بیند.

ژان مارك بار، آسیا آمرجنتو و فرانس باربر در فیلم سینمایی «فرشته سرخ» به كارگردانی اولیور مگاتون محصول سال 2002 كشور فرانسه بازی كرده‌اند.

*‌*‌*‌

جمعه ساعت 10 صبح هم فیلم سینمایی «محافظین و مهاجمین» به كارگردانی تدی چان و با بازی دانی ین، لیون لای و جون هو از شبكه سه سیما پخش می‌شود.

سون یات سن، بنیانگذار چین جدید به هنگ‌كنگ كه تحت استعمار انگلستان است می‌رود تا با گروهی انقلابی از سراسر چین ملاقات و سازمانی برای ساقط كردن امپراتوری ترتیب دهد. در هنگ‌كنگ گروهی از آدمكش‌ها در انتظار او هستند كه از سوی امپراتور فرستاده شده‌اند. سون‌یات سن، یك ساعت وقت می‌خواهد تا اطلاعات رد و بدل شود. بنابراین انقلابیون محلی، بدلی را بجای او می‌گذارند و در سراسر شهر می‌گردانند و بدین وسیله آدمكش‌ها فریب می‌خورند، ولی در نهایت به سیستم فریب پی می‌برند و وارد درگیری می‌شوند كه در نهایت كار به نفع گروه انقلابی خاتمه می‌پذیرد.

*‌*‌*‌

شبكه چهار

خاطرات یك جنایت ـ پنجشنبه ساعت 45‌/‌15

یك داستان كوتاه و چند داستان دیگر ـ جمعه ساعت 30‌/‌20

فیلم سینمایی «خاطرات یك جنایت» به كارگردانی هوجون بونگ هم پنجشنبه ساعت 45/15 از شبكه چهار سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم سینمایی «خاطرات یك جنایت» از آنجا شروع می‌شود كه دو كارآگاه ساده و كودن جنازه یك زن را درحومه شهری كوچك پیدا می‌كنند. آنها به دنبال قاتل می‌گردند و تنها یك جای پا از آن دارند ولی به نتیجه‌ای نمی‌رسند، تا این‌كه پسرعقب افتاده‌ای را در همان حوالی به دلیل آن كه شماره پایش نزدیك به شماره پای قاتل است، دستگیر می‌كنند. اما در همین حین كه مظنون در بازداشت پلیس است، جنازه دیگری هم پیدا می‌شود كه به همان شیوه كشته شده است. كارآگاه جوانی از سئول به آنجا فرستاده می‌شود تا قاتل را پیدا كند. كارآگاه جوان متهمانی كه آن دو دستگیر كرده‌اند را پس از مشاهده شواهد آزاد می‌كند و پی می‌برد كه با یك قاتل سریالی روبه‌رو است.

فیلم سینمایی «خاطرات یك جنایت» با بازی كانك هوسونگ وسانگ كانگ كیم محصول كره جنوبی سال 2003 ساخته شده است.

*‌*‌*‌

فیلم سینمایی «یك داستان كوتاه و چند داستان دیگر» به كارگردانی حجت قاسم‌زاده جمعه ساعت 30/20 از شبكه چهار سیما پخش می‌شود.

زوجی جوان در خانه كوچكی به تازگی سكونت یافته‌اند كه باید همان شب پول پیش خانه را به صاحب خانه بدهند. آنها باید یك و نیم میلیون تومان جور كنند بنابراین هر دو به سختی كار می‌كنند. مرد در یك آژانس به عنوان راننده مشغول كار است. او حتی در شرایطی قرار می‌گیرد كه می‌تواند از راه خلاف و به سادگی پول را بدست آورد اما چنین كاری نمی‌كند. بالاخره پدر صاحب آژانس كه این زوج را می‌شناسد از سر خیرخواهی پول را به آنها قرض می‌دهد.

*‌*‌*‌

شبكه تهران

ارباب كتاب‌ها ـ پنجشنبه ساعت 15‌/‌13

دسته گل آخر ـ 30 دقیقه بامداد جمعه

جاسم به جبهه می‌رود ـ جمعه ساعت 30‌/‌13

فیلم سینمایی «ارباب كتاب‌ها» به كارگردانی سائول بلینك آف الیوت ام بور هم پنجشنبه ساعت 15/13 از شبكه تهران پخش خواهد شد.

داستان فیلم سینمایی «ارباب كتاب‌ها» درباره پسری است كه به آمارعلاقه وافری دارد. او برای تحقیق وارد یك كتابخانه می‌شود و در آنجا از طریق یك طوفان فانتزی وارد یك دنیای تخیلی و فانتزی شده و باید موانع مختلفی را طی كند تا به دنیای واقعی برگردد.

*‌*‌*‌

فیلم سینمایی «دسته گل آخر» به كارگردانی مایكل دلگادو 30 دقیقه بامداد جمعه از شبكه تهـران پخش می‌شود.

مربی موسیقی كودكانی كه استعداد زیادی در این رشته دارد، پس از این كه عاشق مادر یكی از شاگردانش می‌شود، سعی می‌كند تا به واسطه پیدا كردن یك شغل دیگر، درآمدش را افزایش دهد، تا بتواند از پس هزینه‌های زندگی برآید. او تصادفاً پا به شركت كفن و دفن می‌گذارد و در پی اتفاقات متعدد در این شركت مشغول به كار می‌شود.

ژراردو دوپاردیو، دیدیر بوردون، مارك اندری گروندین و مارتی كلر در فیلم سینمایی  «دسته گل آخر» محصول 2008 فرانسه در ژانر كمدی بازی كرده‌اند.

*‌*‌*‌

فیلم تلویزیونی «جاسم به جبهه می‌رود» به كارگردانی مسعود تكاور جمعه 30/13 از شبكه تهران پخش می‌شود.

روز اول جنگ است. جاسم و حامد كه در رشته تئاتر فعالیت دارند، می‌خواهند نمایش هملت را روی صحنه ببرند؛ اما به دلیل آن كه متن نمایشنامه‌شان خارجی است، به آنها مجوز نمی‌دهند. دست آخر به آنها اعلام می‌كنند كه برای گرفتن مجوز باید نمایشی دو نفره را در جبهه روی صحنه ببرند. جاسم و حامد راهی جبهه می‌شوند و درآنجا برایشان اتفاقاتی می‌افتد.

نصراله رادش، الیكا عبدالرزاقی، سیروس میمنت، كامران خالقی، حسن اسدی، حسن خوانساری، شهاب عباسی، احمد ایراندوست، غلامرضا اصانلو، فرج‌الله گل‌سفیدی، محمدرضا ایرانمنش، سعید جلیلی و رضا تفكری در فیلم تلویزیونی «جاسم به جبهه می‌رود» به ایفای نقش پرداخته‌اند.

*‌*‌*‌

شبكه قرآن

كرانه‌های كبود ـ جمعه ساعت 14

فیلم تلویزیونی «كرانه‌های كبود» هم جمعه ساعت 14 از شبكه قرآن روی آنتن می‌رود.

داستان این اثر شامل سه داستان مجزاست و موضوع محوری این سه قسمت، عشق و ارادت به حضرت ابوالفضل(ع) است. داستان اول: دختری مسیحی كه پدرش را از دست داده بی‌تابی می‌كند اما رفته‌رفته ناگهان به شناخت تازه‌ای از دنیای پیرامونش می‌رسد. داستان دوم: دو رزمنده كه مجروح شده‌اند در جریان انتقال به پشت خط مقدم، گذشته خود را مرور می‌كنند و مادران آن دو نیز از سویی به مرور گذشته می‌پردازند و این‌كه چگونه هربار كه در معرض مشكلات قرار می‌گیرند، حضرت عباس(ع) به فریاد آنها رسیده است. داستان سوم: رزمنده مجروحی كه بعثی‌ها به دنبال او هستند، توسط یك خانواده شیعه عراقی پناه داده می‌شود. خانواده عراقی كه از كرامات حضرت عباس(ع) خاطرات خوشی دارند، مصمم هستند كه مجروح را از دید دشمن حفظ كنند.

مریم افشار، كاوه سماك باشی، سیروس كهوری‌نژاد، ابوالفضل عقیلی و پانته‌آ مهری‌نیا در كرانه‌های كبود به كارگردانی صادق كرمیار و تهیه  كنندگی علی لدنی از تولیدات حماسه و دفاع شبكه یك بازی كرده‌اند.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1 مهر 1389    | توسط: Moballegh    | طبقه بندی: فرهنگی،     |
نظرات()