رئیس شورای شهر سنندج، میزان حاشیه نشینی این شهر را سه برابر میانگین کشوری اعلام کرد.

به گزارش مهر در سنندج، جلال شریعتی، شامگاه سه شنبه، در مراسم بهره برداری از پارک محله حاشیه نشین عباس آباد اظهار داشت: وجود این میزان مناطق حاشیه ای شهرداری سنندج را برای خدمت رسانی بهتر به مردم با مشکلات بسیاری مواجه کرده است.

وی ادامه داد: عدم وجود نظارت های لازم از سوی سازمان ها و دستگاه های متولی در سال های گذشته از یک سو و روند رو به رشد مهاجرت مردم از مناطق روستایی به شهرها از سوی دیگر باعث افزایش بی رویه حاشیه نشینی در سنندج شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج با تاکید بر اینکه باید تمام دستگاه های متولی، شهرداری را در راستای ارائه خدمات بهتر به مردم ساکن در این گونه مناطق یاری کنند، خاطرنشان کرد: وضعیت حاشیه نشینی در سنندج به گونه ای است که هم اکنون بالغ بر 53 درصد از مردم این شهر تنها در 15 درصد از مساحت سنندج اسکان پیدا کرده اند.

وی هشدار داد: سکونت این میزان از جمعیت سنندج در قسمت اندکی از شهر باعث بروز مشکلات اجتماعی و کمبود شدید امکانات فرهنگی و رفاهی شده است.

شریعتی، بر توزیع عادلانه امکانات فرهنگی و تفریحی در مناطق حاشیه شهر سنندج در راستای توجه به نیازهای مردم ساکن در این گونه مناطق تاکید کرد و افزود: شورای شهر سنندج در تمامی مصوبات خود، شهرداری را موظف به انجام طرح های مختلف فرهنگی و رفاهی کرده است که ساخت این پارک در محله حاشیه نشین عباس آباد یکی از اقدامات این بخش به شمار می رود.

وی همچنین خواستار کمک دستگاه های مختلف در راستای افزایش توانمندی مناطق حاشیه شهر سنندج شد و بیان داشت: توجه به تامین نیازهای مردم ساکن در مناطق حاشیه شهر سنندج تنها با استفاده از اعتبارات داخلی شهرداری امکان پذیر نیست و باید مسئولان استان ضمن تخصیص اعتبارات، در عمران شهری سنندج تلاش کنند.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1 مهر 1389    | توسط: Moballegh    | طبقه بندی: اجتماعی،     |
نظرات()