3 زمین‌خوار كه با تصاحب املاك مردم با مدارك جعلی ، آنها را به نام خود ثبت كرده و با ارائه این مدارك به مراجع قضایی ، زندانی آزاد می‌كردند ، دستگیر شدند.

به گزارش جام‌جم ، چندی پیش مأموران انتظامی كرج، هنگام گشتزنی در یكی از محله‌های مركزی شهر به یك خودروی پژو كه در حاشیه خیابان متوقف شده بود، مشكوك شده و از راننده مدارك هویتی‌اش را خواستند كه او از ارائه مدارك خودداری كرد بنابراین مأموران پس از هماهنگی ، خودرو را بازرسی و 2 گرم مواد مخدر (تریاك)، چند برگ مبایعه‌نامه، اسناد و مدارك ملكی، یك عدد مهر كارشناس دادگستری و تعدادی اوراق قضایی را كشف كردند. با انتقال 3 متهم به پلیس آگاهی استان تهران، آنها در بازجویی به بیان اظهارات متناقض پرداختند و هر كدام اسناد مكشوفه را متعلق به دیگری دانستند.

مأموران با بررسی مدارك مكشوفه متوجه شدند تمامی مدارك جعلی است. تا این كه چند روز بعد متهمان به نام‌های فرهاد، علی و محسن در بازجویی مجدد، به همكاری با یكدیگر در تهیه و فروش مدارك جعلی اعتراف كردند. در حالی كه تحقیقات از متهمان ادامه داشت، یكی از آنها – فرهاد – با سپردن وثیقه به دادسرا، تا روز دادگاه آزاد شد.

چند روز بعد از آزادی متهم – فرهاد – مأموران پی بردند وی بار دیگر اسناد و مدارك جعلی به خانواده‌های افراد زندانی فروخته است.

با مشخص شدن موضوع، هفته گذشته پاتوق وی در یكی از محله‌های كرج شناسایی و در بازرسی از محل 3 سند جعلی خانه، اوراق و مدارك قضایی جعلی و ده‌ها اسناد جعلی دیگر كشف شد. فرهاد – متهم – در بازجویی‌های پلیسی به جعل و كلاهبرداری از مردم اعتراف كرد.

اعتراف مرد شیاد

فرهاد با تشریح جرایم ارتكابی خود گفت: چندی پیش به دنبال آزادی از زندان با همكاری محسن و علی كه از مجرمان سابقه‌دار هستند، پس از شناسایی املاك افراد فوت شده یا ساكن در خارج از كشور، با مدارك جعلی، خود را صاحبان ملك معرفی و اسناد جدید دریافت می‌كردیم. متهم افزود: برخی از خانه‌ها را می‌فروختیم و اسناد جعلی دیگر را به عنوان وثیقه برای آزادی زندانیان به دادگاه ارائه كرده و از خانواده‌های افراد زندانی از 2 تا 10 میلیون تومان پول می‌گرفتیم.

با ثبت اظهارات متهم، مأموران به بازجویی دوباره از متهمان بازداشت شده – محسن و علی – پرداختند كه آنها به همكاری با فرهاد در ارتباط با جعل اسناد و آزادی زندانیان اعتراف كردند. در بازرسی از خانه این دو متهم نیز تعدادی اسناد و مدارك مالكیت و هویت جعلی، اوراق قضایی جعلی و چندین مهر كشف شد.

تحقیقات ویژه

سرهنگ علیپور، سرپرست پلیس آگاهی استان تهران در این باره گفت: متهمان در بازداشت به سر می‌برند. تحقیقات تكمیلی از آنها برای فاش شدن دیگر جرایمشان و شناسایی افراد زندانی كه با وثیقه‌های جعلی آنها آزاد شده‌اند، آغاز شده است. سرپرست پلیس آگاهی استان تهران تصریح كرد: در بررسی و تحقیق از برخی از كسانی كه اسناد و مدارك جعلی برای ضمانت آزادی زندانیان خود دریافت كرده بودند مشخص شد آنها تصور می‌كرده‌اند این افراد كسانی هستند كه اسناد زمین‌های زیادی را در اختیار داشته و اقدام آنها برای دراختیار قرار دادن این اسناد قانونی است. در حالی كه آنها در دام جاعلان حرفه‌ای و سابقه‌دار گرفتار شده و مبالغ گزافی نیز از دست داده‌اند.

سرهنگ علیپور افزود: در حال حاضر دستور قضایی در این ارتباط صادر و تحقیق در این زمینه ادامه دارد.

نوشته شده در تاریخ شنبه 6 شهریور 1389    | توسط: Moballegh    | طبقه بندی: اجتماعی،     |
نظرات()