نماینده قائمشهر در مجلس گفت: اگر خبر آزادسازی واردات برنج به كشور درست باشد از همه ابزارهای نظارتی مجلس استفاده كرده و با وزیر بازرگانی و مسئولین ذی ربط برخورد قانونی خواهیم كرد.

علی ادیانی نماینده قائمشهر در مجلس در گفتگو با خبرنگار جام جم آنلاین با اشاره به خبر آزادسازی واردات برنج به كشور گفت: آزداسازی واردات برنج خلاف مصوبه كارگروه برنج در دولت است. همچنین خلاف توافق نمایندگان سه استان شمالی كشور با محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور و مهدی غضنفری وزیر بازرگانی و صادق خلیلیان وزیر جهاد كشاورزی است.

نماینده استان مازندران تاكید كرد: مدیریت برنج برابر مصوبه كارگروه برنج و چای هیئت دولت در اختیار سه استاندار شمالی كشور است و تولید،توزیع و واردات برنج با تشخیص این استانداران و تایید وزارت بازرگانی و جهاد كشاورزی است و در صورت ضرورت و مصلحت این كار انجام می‌شود.

ادیانی گفت: از جهت دیگر واردات و توزیع برنج در زمان برداشت محصول و تازمانی كه برنج داخلی به فروش نرفته، ممنوع است و این موضوع مورد توافق و تایید مسئولین قرار گرفته است. از طرفی دیگر برابر مصوبه هیئت وزیران همه‌ی سازمان ها و نهادهای حكومتی موظف به استفاده از برنج د اخلی هستند.

وی افزود: همچنین سازمان ها و نهادهای دولتی حق خرید و واردات برنج خارجی را ندارند و ذیحسابان مستقر در نهادهای دولتی مجاز به پذیرش و محاسبه فاكتورهای برنج خارجی نیستند.

نماینده قائمشهر در مجلس تاكید كرد: اگر خبر آزادسازی واردات برنج صحت داشته باشد بدون تردید نمایندگان شمال كشور از همه‌ی ابزارهای نظارتی خود برای برخورد با وزیر بازرگانی و مسئولین مربوطه استفاده خواهند كرد.

ادیانی گفت: سه استاندار شمالی نیز باید از وظایف قانونی و اختیارات خویش استفاده نموده و سازوكار لازم برای جلوگیری از واردات برنج را به عمل آورند.

امروز یكی از معاونان وزیر بازرگانی از آزادسازی واردات برنج خبر داد. این درحالیست كه چندی پیش در جلسه ای میان نمایندگان سه استانی مشالی كشور با وزرای جهاد كشاورزی و معاون اول رئیس جمهور مقرر شد كه هر گونه واردات در اختیار سه استاندار و با تایید وزیر بازرگانی باشد.

همچنین استاندار گیلان در اواخر مرداد در مصاحبه ای اعلام كرد كه هرگونه واردات برنج تا 4 ماه بعد از برداشت برنج یعنی تا آخر آذرماه به كشور ممنوع است.

یوسف اسدی - خبرنگار جام جم آنلاین

نوشته شده در تاریخ شنبه 6 شهریور 1389    | توسط: Moballegh    | طبقه بندی: اقتصادی،     |
نظرات()