پس از جنجالهای سیاسی زیادی که در کشورهای غربی علیه اسلام و مسلمانان صورت گرفت و برخلاف میل دشمنان نه تنها اثری قابل توجه را برای آنان در بر نداشت بلکه روز به روز بر جمعیت مسلمانان در اروپا افزوده شد، این بار مسئولین آلمانی در اقدامی کاملا مشکوک و زیرکانه تصمیم گرفتند با تاسیس مراکز تربیت و آموزش مربیان علوم اسلامی و امامان جماعت در آلمان افرادی را طبق موازین و خواسته های خویش به عنوان رهبران و مربیان آینده جامعه مسلمانان آلمان تربیت کنند.

به گزارش شیعه آنلاین وزیر آموزش و پرورش آلمان از طرح آموزش دبیران علوم اسلامی و تربیت امامان جماعت خبر داد.

بنا به گزارش رسانه های آلمانی اولین موسسه تربیت دبیران علوم اسلامی در چند ماه آینده گشایش خواهدیافت.

آنته شاوان (Annete Schawan) وزیرعلوم و تربیت آلمان وعضو حزب (CDU) مسیحی دمکرات ضمن اعلام این خبر در سمیناری در شهر کلن آلمان تاکید کرد: معلمان تعلیمات دینی، امامان و نسلهای آینده دانشمندان دینی بایستی در دانشگا ها و مرکز علمی دولتی تعلیم ببینند نه در مراکز و آموزشگاه های خصوصی!

هرچند هنوز بصورت قطعی مشخص نشده که اولین دوره این آموزش ها در کدام دانشگاه آلمانی برگزار خواهد شد امّا در برخی از   رسانه ها نام چند دانشگاه بعنوان کاندیدای برگزاری این دوره ها ذکر شده است که دانشگاه توبینگن یکی از آنها است.

پیتر اشترواشنایدر مشاور امور دانشمندان و نخبگان می گوید: محل آموزش رشته الهیات اغلب آنجایی خواهد بود که علوم شرق و آسیایی در آنجا آموزش داده می شود تا تفاهم بیشتری بین اساتید و دانشجویان وجود داشته باشند.

بنا برادعای مسئولان آلمانی، قرار است از دست آوردهای علمی دانشمندان نخبه رشته الهیات در این آموزشگا ها بعنوان مبنای علوم اسلامی در ارتباط و تفاهم بین مسولین و مسلمانان جامعه استفاده شود.

خانم شاوان گفت: مهیا ساختن این مراکز اسلامی یک پیام وحرکت دولت آلمان برای مسلمانان به منظور دسترسی وعملی کردن تفاهم و احترام بیشتر به آنان می باشد!

در این مورد کشور آلمان تصمیم دارد از نخبگان خارجی رشته الهیات استفاده کند

نوشته شده در تاریخ شنبه 6 شهریور 1389    | توسط: Moballegh    | طبقه بندی: سیاسی،     |
نظرات()